Vücut Falı

Kıyafetnağme

Bu aslında bir faldan çok, iyi gözlem yapabilmeye dayanır.

İnsanlar ana karnında 40 günlük olduklarında vücutlarını Allah(c.c.)’ın hizmet melekleri, Allah(c.c.)’dan aldıkları emir doğrultusunda, yavaşça inşa etmeye başlarlar. Elleri, ayakları, yüz hatları yavaş yavaş oluşturulur. Bu oluşumlar kesinlikle tesadüf eseri değildir. İnsanın bütün dış görünümü, hatları ve şekilleri, insanın iç dünyasını, huyunu, karakterini, ahlakını ve bazen de kaderini yansıtır. Vücut falına birkaç örnek vermemiz gerekirse:

* Orta boy: İyi ahlaka, saf kalbe
* İri baş ve geniş çehre: Şiddetçi olmaya ve nezaketten mahrumiyete
* Öne doğru eğik baş: İyiyi kötüden ayırtabilme
* İnce saç: Hassas bir kalbe
* Sert saç: Sert ve inatçı bir tabiata
* ERKEKTE Sık ve sert saç: Otoriter ve sert bir tabiata
* ERKEKTE Dik ve sert saç: Azimli ve hırslı olmaya
* Etli bir alın: Cesaretli ve hiddetli bir mizaca
* Çok küçük alın: Akıl noksanlığına
* Dar ve basık bir alın: İnatçı olmaya ve düşüncesizliğe
* Yay gibi kaşlar: Saf ve nezaketli bir kalbe
* Hilal gibi ince kaşlar: Hassas ve ince ruhlu olmaya
* Uçları yukarı kalkık kaşlar: Hafif meşrepliliğe
* Çok kalın ve düzensiz kaşlar: Şiddetli ve öfkeli bir tabiata, gam ve kederli geçecek bir ömre

Göz kapaklarının, kirpiklerin, gözlerin, kulakların, burnun, ağzın, dudakların, dişlerin, dilin, sesin, çenenin, yüzün, tenin, yanakların, benlerin, gülmenin, sakalın, boynun, omuzların, kolların, ellerin, parmakların, tırnakların ve eldeki tüylerin neye işaret ettiklerinin ayrıntılı bilgileri de mevcuttur.

Vücut biçimi ve karakteriniz;

KISA VE TIKNAZ YAPI:
Ufak tefek, tombalak yapılı insanlar gayet sakin ve şendirler. Herhangi bir toplulukta etrafa hayat saçarlar. Ama pek fazla alaka gördüler mi şımarmaları mümkündür. Çabuk öfkelenir ve aksileşirler. Kızdıkları zaman bağırır çağırır veya kalp kırıcı sözler söylerler. Ama bu, kendilerini unuttukları içindir. Zira aslında iyi kalpli ve iyi huyludurlar. Kalp kırmak istemedikleri için yaptıklarına pişman olurlar ve hiç kin tutmazlar.

UZUN BOYLU SALLAPATİ YAPI:
Uzun boylu, gevşek yapılı, sallapati tavırlı insanlar ufak tefek, tıknaz tiplerin aksine, ağır hareket ederler ve herhangi bir şey üzerinde ağır ağır, uzun uzun düşündükten sonra karar verirler. Asla aceleye gelmezler. İyi huyludurlar. Asabi olmakla beraber kontrollerini kaybedip kendilerini unutmaları seyrek görülür. Cesur ve metindirler. Hayatın darbesine gülümseyerek tahammül ederler. Onların iyi huylarından, sabır ve tahammüllerine ilave olarak bu tipler iyi niyetlerini çatık ve kaba bir maske altında saklamasını da bilirler.

KISA GÖVDELİ, UZUN BACAKLILAR:
Bellerinden yukarısı pek kısa, bacakları ise iyice uzun olan tipler görünüş ve hareket tarzı itibariyle beceriksiz bir tayı andırılar. Havaidirler. Yaşamaktan memnundurlar ve günleri -tabir caizse- zıplaya sıçraya geçirmek idealleridir. Hayatları muntazam değildir, zira daima bir şeyler yapmak istedikleri için muntazam bir gidişattan nefret ederler. Çoğu zaman hareketlerinin belli bir hedef veya amacı yoktur. Sırf hareket etmiş olmak için hareket ederler. Amaçsız da olsa daldan dala konmak, gezip tozmak onları tatmin eder ve hayatlarını doldurmaya yeter.

UZUN GÖVDELİ, KISA BACAKLILAR:
Herhangi sahaya atılırlarsa parlamaları olasıdır. Asil bir aileden gelmeleri muhtemeldir. Gelmiyorlarsa bile yaradılıştan asildirler. İyi birer aile insanı olurlar. Bilhassa mizah tarafları pek kuvvetlidir. Azim ve iradeleri sonsuzdur. Dünyanın sorunlarını yenmek onlara sadece kendi zeka ve kabiliyetleri için bir deneme olarak kabul etmek isterler. Yenilseler bile boyun eğmezler. Er geç yine bellerini doğrultur ve kendilerini yeneni mutlaka yenerler. İnsanlarla iyi geçinirler ama alıştıkları çevreleri ve eski arkadaşlarını daima yenilere tercih ederler

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: